26 Editat de nezumichan (07-11-2015 20:54:04)

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

Ar fi dragut ca, daca se prelungeste, chiar si cu o zi, sa se anunte clar inainte de deadline-ul curent smile *cough* nu ca anul trecut *cough*

27

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

am incarcat din greseala un amv gresit..ma poate ajuta cineva?

28 Editat de Liar (08-11-2015 02:20:53)

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

ICE a scris:

@Liar
Cel mai probabil pana spre luni dimineata, dar in acelasi timp este posibil sa si prelungim putin termenul. Urmeaza sa anuntam ceva pe partea asta.
Poti participa cu acel material cat timp nu a fost difuzat sau distribuit online mai devreme de 21 Noiembrie, 2014 (conform regulamentului de participare).

Multumesc pentru raspuns.
Daca se poate sa anuntati cu vreo 2-3 ore inainte de "deadline" pentru a reusii sa ma inscriu cu AMV-ul la timp ar fi perfect.
Si intreb din nou... Sigur pot pune acest logo la inceputul videoclip-ului ? Deoarece am vazut in anii precedenti refuzarea AMV-ului pentru un logo si nu doresc sa patesc si eu .
Este facut de mine: https://www.youtube.com/watch?v=iM9FofBNoKc .

29

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

@nezumichan
Din pacate cel mai probabil vom anunta oarecum tot pe ultima suta de metri. In momentul de fata pot spune doar ca termenul este posibil sa fie prelungit pana pe data de 13 Noiembrie, dar asteptati mai sigur un update in sensul asta pe pagina noastra de internet.

@zero
Poti incarca din nou materialul, nu e o problema. Mentioneaza doar ceva in titlul materialului pentru a identifica versiunea corecta.

@Liar
Intro-ul este in regula, nu risti nimic daca vrei sa il folosesti. Se descalifica materialele care prezinta logo-uri de retea sau alte elemente de identificare ale participantului cu o durata prelungita de afisare.

30

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

ICE a scris:

@Liar
Intro-ul este in regula, nu risti nimic daca vrei sa il folosesti. Se descalifica materialele care prezinta logo-uri de retea sau alte elemente de identificare ale participantului cu o durata prelungita de afisare.

Okey, mersi mult.

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

ICE a scris:

Din pacate cel mai probabil vom anunta oarecum tot pe ultima suta de metri.

No problem, atata vreme cat chiar se anunta. Tot ce imi doresc e sa nu vina miezul acestei nopti si sa nu stim ce sa facem, in special daca se ia in calcul o extindere asa mare - mie, una, mi-ar prinde foarte bine sa imi mai slefuiesc AMV-ul.

Anul trecut, in ziua deadline-ului, ati spus ca anuntati ceva in cateva ore, lucru care nu s-a intamplat (doar daca acel "cateva" insemna aproape 32 de ore), asa ca m-am chinuit sa termin pana la miezul noptii, rezultand mult stres, tensiune ridicata si multe greseli - evident, era vina mea ca ajunsesem in situatia respectiva, dar, daca as fi stiut ca se extinde cu o zi, macar ar fi luat lucrurile un pic mai usor smile

32

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

Pana se va actualiza si pe pagina de internet / facebook, ma gandesc sa anunt oficial aici ca termenul se prelungeste pana pe 13 Noiembrie.

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

Yay, multumim! ^_^

34

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

ICE a scris:

Pana se va actualiza si pe pagina de internet / facebook, ma gandesc sa anunt oficial aici ca termenul se prelungeste pana pe 13 Noiembrie.

Deci acum deadline-ul este 13?

35

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

Corect, am actualizat si primul post din acest topic intre timp.

36

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

ICE a scris:

Corect, am actualizat si primul post din acest topic intre timp.

Okey, Mersi mult !

37 Editat de buggy (08-11-2015 17:20:37)

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

nici daca mai prelungiti deadline-ul o luna nu cred ca termin:)))
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/6c/4f/86/6c4f8622a0642923d2c3518136c7ca2c.jpg

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

buggy a scris:

nici daca mai prelungiti deadline-ul o luna nu cred ca termin:)))
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/6c/4f/86/6c4f8622a0642923d2c3518136c7ca2c.jpg

WTF smile) Ai timp destul,eu l-am facut in 3 zile si a iesit mai mult decat decent zic eu,daca as fi stiut ca se va prelungi atat era altceva dar mna.
Deci stai linistit ai timp destul big_smile

39 Editat de buggy (08-11-2015 23:06:34)

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

Geo Animationz a scris:

WTF smile) Ai timp destul,eu l-am facut in 3 zile si a iesit mai mult decat decent zic eu,daca as fi stiut ca se va prelungi atat era altceva dar mna.
Deci stai linistit ai timp destul big_smile

nah man..e mult de munca:)) amv-ul se bazeaza pe double exposure effect si e bataie de cap sa fac atat masking (chiar daca folosesc diferite metode in afara de pen tool)..poate e gata pt akross. iete:)):
http://i63.tinypic.com/f2rd3q.jpg

40 Editat de Liar (09-11-2015 01:43:15)

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

buggy a scris:
Geo Animationz a scris:

WTF smile) Ai timp destul,eu l-am facut in 3 zile si a iesit mai mult decat decent zic eu,daca as fi stiut ca se va prelungi atat era altceva dar mna.
Deci stai linistit ai timp destul big_smile

Cum sa-l faci mai in 3 zile? smile))
Eu stau de 2 saptamani pe el si imi tot pierd inspiratia ...

nah man..e mult de munca:)) amv-ul se bazeaza pe double exposure effect si e bataie de cap sa fac atat masking (chiar daca folosesc diferite metode in afara de pen tool)..poate e gata pt akross. iete:)):
http://i63.tinypic.com/f2rd3q.jpg

Eu mi-am cam mancat nervii cu al meu smile)))
Daca nu marea deadline-ul pana pe 13 il bagam asa cum era. Am inceput sa urasc melodia la cat am editat la el smile))))
E cam 90% terminat... Deci in 2-3 zile e gata. <3

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

nah man..e mult de munca:)) amv-ul se bazeaza pe double exposure effect si e bataie de cap sa fac atat masking (chiar daca folosesc diferite metode in afara de pen tool)..poate e gata pt akross. iete:)):

fa masking-ul cu roto brush, in CC2015 ala e mai precis decat penul din sonyshit ala si il faci si rapid.

Sper sa termin si eu pana pe 13, ca ma chinui de 8 luni sa-l scot si numai reusesc smile))

Hai succes tuturor ! si spor la editat smile

42

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

Darkyow666 a scris:

nah man..e mult de munca:)) amv-ul se bazeaza pe double exposure effect si e bataie de cap sa fac atat masking (chiar daca folosesc diferite metode in afara de pen tool)..poate e gata pt akross. iete:)):

fa masking-ul cu roto brush, in CC2015 ala e mai precis decat penul din sonyshit ala si il faci si rapid.

Sper sa termin si eu pana pe 13, ca ma chinui de 8 luni sa-l scot si numai reusesc smile))

Hai succes tuturor ! si spor la editat smile

Cum naiba 8 luni omule? smile)))
Vrei sa ne omori cu ceva epic sau?!

43

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

Am vazut ca a apatut lista de amv-uri si ca mi-a fost adaugat si amv- ul gresit....se poate scoate?

44

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

Darkyow666 a scris:

nah man..e mult de munca:)) amv-ul se bazeaza pe double exposure effect si e bataie de cap sa fac atat masking (chiar daca folosesc diferite metode in afara de pen tool)..poate e gata pt akross. iete:)):

fa masking-ul cu roto brush, in CC2015 ala e mai precis decat penul din sonyshit ala si il faci si rapid.

Sper sa termin si eu pana pe 13, ca ma chinui de 8 luni sa-l scot si numai reusesc smile))

Hai succes tuturor ! si spor la editat smile

Am folosit si rotobrush ul unde nu am avut nevoie de detalii..si diferite tipuri de keying + luma mattes dar tot dureaza mult si pot lucra doar in weekenduri

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

Cum naiba 8 luni omule? smile)))
Vrei sa ne omori cu ceva epic sau?!

Ehh n-am timp... ca as fi vrut eu sa-l termin si in 2 zile smile
Nustiu daca e epic sau nu, asta depinde de gustul fiecaruia.

Am folosit si rotobrush ul unde nu am avut nevoie de detalii..si diferite tipuri de keying + luma mattes dar tot dureaza mult si pot lucra doar in weekenduri

Foarte tare, succes !

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

Amv-Bombs-Over-Capitals - facut de Otacool a fost furat !
Acesta este originalul : https://www.youtube.com/watch?v=OsLQmW0Cf_s

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

Ma puteti ajuta cu ceva ? Eu nu sunt din Bucuresti deci nu voi putea fi acolo la Nijikon , dar pot sa particip totusi la Contest-ul De AMV-uri ?

48

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

@zero
Lista de pe pagina de internet a concursului contine toate materialele incarcate pe server-ul nostru folosind formularul pentru inscriere. S-a notat problema comunicata prin mesajul de saptamana trecuta, no problem.

@MaybeRRKTS
Multumim pentru atentionare. Verificam materialele si se va lua o decizie in acest sens.
Sigur ca poti participa. Cred ca peste jumatate din persoanele inscrise in concurs sunt din provincie smile. Nu e o problema daca nu poti participa personal la eveniment.

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

Cum sa-l faci mai in 3 zile? smile))
Eu stau de 2 saptamani pe el si imi tot pierd inspiratia ...

nah man..e mult de munca:)) amv-ul se bazeaza pe double exposure effect si e bataie de cap sa fac atat masking (chiar daca folosesc diferite metode in afara de pen tool)..poate e gata pt akross. iete:)):
Eu mi-am cam mancat nervii cu al meu smile)))
Daca nu marea deadline-ul pana pe 13 il bagam asa cum era. Am inceput sa urasc melodia la cat am editat la el smile))))
E cam 90% terminat... Deci in 2-3 zile e gata. <3


Se poate,mai ales cu masking-ul,daca ai experienta poti face big_smile
Uite un amv de al meu,care fu Iron Chef si l-am facut in 3 zile smile


https://www.youtube.com/watch?v=Kz1VO5S4KnI

Se poate daca vrei si te dedici man smile

50 Editat de Alex Ryuu (12-11-2015 23:20:07)

Re: Concurs AMV Nijikon 2015

Buna seara.Va rog sa luati in considerare pentru AMV-ul "Initial D-The Drift King" fisierul cu "version 2" in coada. Multumesc si imi cer scuze.A fost o problema la upload.