1

Subiect: Concurs AMV Nijikon 2015 - Clasament

Clasamentul si premiile concursului AMV Nijikon 2015!
Videoclipurile participante se pot viziona pe pagina de internet a conventiei, in sectiunea Concurs AMV.

Castigatorii vor fi contactati prin e-mail sau telefonic in urmatoarele zile pentru a planifica livrarea produselor castigate. In acest sens, daca nu ati fost prezenti la eveniment pentru a ne lasa datele de contact, sau nu s-a completat corect adresa de e-mail in formularul de inscriere, va rugam sa ne comunicati prin e-mail la adresele de mai jos cel putin numarul de telefon pentru a putea lua legatura.

laurentiu.m[at]projectsakura.com
contact[at]nijikon.ro

https://www.mediafire.com/convkey/4b88/cicla4r5ad4i94p6g.jpg
https://www.mediafire.com/convkey/663a/znam8d413a3pqb26g.jpg

Re: Concurs AMV Nijikon 2015 - Clasament

Multumim pentru concurs si multumesc si pentru premiu.

O mica sugestie daca se poate. Probabil ca v-ati dat si voi seama, dar multi dintre cei cu AMV-uri calificate se asteptau sa isi vada AMV-urile proiectate in timpul dedicat concursului, sperand sa fie in cei top 25, asa cum s-a anuntat initial.

Probabil ca a intervenit ceva, vreo modificare pe ultimul moment, nu stiu. Eu am avut noroc, dar cred ca unele persoane au plecat nemultumite ca nu au reusit sa-si vada AMV-ul, nestiind ca pana atunci au fost difuzate si in timpul pauzelor. Poate ar fi fost ok sa se anunte ceva, chiar si in dimineata zilei respective (sa stie lumea cand sa vina sa isi vada AMV-ul). Probabil ca nici asa nu ar fi fost fezabil ca pauzele probabil nu au un timp fix ce poate fi calculat. Again, nu stiu.

Pana una alta totusi, sunt recunoscator ca a fost organizat concursul si conventia asta, mai ales avand in vedere ca la anul nu mai avem Otaku.

nezumichan a scris:
ICE a scris:

Din pacate anul acesta nu am reusit sa ne sincronizam in timp pentru a finaliza acel material video de prezentare al clasamentului, dar urmeaza sa fie postat aici pe forum in urmatoarea perioada.

Foarte dragut din partea voastra ca il faceti oricum. Va fi o amintire frumoasa pentru toata lumea smile

Seconded.

Acum, in legatura cu AMV-ul meu, inteleg de ce unora poate nu prea le-a placut… in primul rand Aku no Hana e un anime putin mai ciudat. Sunt unii carora nu le place deloc anime-ul fiind de parere ca e prea „pretentios”, pe langa asta editarile mele nu au fost foarte complexe si au facut videoclipul sa arate si mai ciudat. Desigur, eu ma bucur totusi ca a iesit pe locul 3 (credeam ca o sa iasa pe un loc 20 si ceva). Cand am facut AMV-ul nu m-am gandit daca arata ciudat, am facut mai mult ce am simtit eu. Tot ce pot sa spun celor care au avut un AMV mai complex este ca sper sa ne vedem si la anul si multa bafta in continuare. I look up to you guys! Eu sunt inca noob.

Anyway, multumesc Buggy pentru apreciere. Si multumesc si celorlalti (va stiti voi).

Printre preferatele mele au fost:

  • „We Will Rock You” si „Come With Me Now” (Alex Blaze);

  • „The Perfect Sound” (Blue Flame Queen);

  • „Follow You” (Grimorum);

  • „Battle Cry” (Ema Yin);

  • „Nobody Can Save Me Now” (xPicha Chu);

  • „Every Scar Will Be My Throne” (AntaresHeart0);

  • „Never Back Down” (HitsugayaItachi) – imi place Akame Ga Kill so I’m biased;

  • „Right Through The Fire” (UchihaStefan);

  • „Me, uggly pretty” (Nezumichan);

  • si, desigur, „Boundless” (Buggy);

Sunt sigur ca mi-au mai scapat cateva foarte bune. Si desigur, cred ca toti merita felicitari pentru AMV-urile create.

Sper sa ne vedem la anul (poate pana atunci termina si Buggy si Darkyow666 AMV-urile lor).

3

Re: Concurs AMV Nijikon 2015 - Clasament

Mie imi e cam greu sa inteleg cum am iesit pe 16 Q_Q
Nu a fost atat de rau nu? ...

Re: Concurs AMV Nijikon 2015 - Clasament

Liar a scris:

Mie imi e cam greu sa inteleg cum am iesit pe 16 Q_Q
Nu a fost atat de rau nu? ...

Nu ,nu a fost,a fost chiar bun,meritai să fii mult mai în faţă,aştept motivele pentru care amv-urile au fost clasate în acest mod,pentru că presupun ca au avut un motiv bine argumentat şi analizat după care au jurizat,că altfel clasamentul ar fi egal cu zero.

Re: Concurs AMV Nijikon 2015 - Clasament

Multumesc mult pentru Mentiune! :3
     Si felicitari tuturor participantilor! Anul asta au fost multeee AMV-uri foarte bine realizate si ma bucur ca am avut ocazia si timpul necesar sa particip (Chiar daca incerc sa particip de multi ani, *thestruggleisreal* it's a miracle ).
     Observ ca exista discutii privind clasamentul, cu siguranta daca fiecare am juriza toate AMV-urile inscrise ar exista topuri/opinii diferite. Din fericire suntem cu totii diferiti si vedem altfel lucrurile. Important e ceea ce crezi tu despre munca ta  wink
      As vrea sa mentionez AMV-urile care mi-au placut foarte mult, Rubble and Dust (ador Kekkai sensen si melodia la fel de mult), So glad you came (chiar mia placut foarte mult acest AMV), War child (hot boys everywhere, mi-a adus aminte foarte mult de cel de anul trecut), Efflorescence (foarte dragut, Knk va avea intotdeauna un loc special in inima mea), Sell your soul, Are We Pretending? (intr-adevar Aku no Hana nu e tocmai pe gustul tuturor, l-am vizionat anul trecut si chiar mi sa parut ceva diferit fata de animeurile clasice, poate din cauza stilului/grafici sau poate a povesti.. oricum ceea ce vreau sa spun este ca AMV-ul a fost ceva diferit.. dar placut), Battle cry-Zankyou no terror si cum de fel sunt obsedata de tot ce tine de seria Fate, Come with me now, The one who laughs last si ... Boundless care nu ma dezamagit nici macar o secunda.

Multumiri organizatorilor, sunteti cei mai tari big_smile

6 Editat de nezumichan (27-11-2015 17:28:48)

Re: Concurs AMV Nijikon 2015 - Clasament

Iubicola a scris:

Observ ca exista discutii privind clasamentul, cu siguranta daca fiecare am juriza toate AMV-urile inscrise ar exista topuri/opinii diferite. Din fericire suntem cu totii diferiti si vedem altfel lucrurile. Important e ceea ce crezi tu despre munca ta  wink

Agreed!

Au fost atat de multe AMV-uri bune anul acesta incat stiu de pe acum, cand scriu primul rand, ca imi va iesi un mamut de postare... But please bear with me ^^" Scriu asa tarziu fiindca am vrut sa le revad pe toate, ca sa le am proaspat in minte - la conventie nu am ajuns sa le vad pe toate proiectate, in special pe cele care au fost in prima zi.
--------------------
Catre organizatori: Va multumesc pentru ca ati organizat concursul si anul acesta. Cred ca ajungem putin sa take things for granted, iar in acest an, stiind ca nu va fi Otaku Festival la primavara, nu am putut sa nu ma gandesc, de fiecare data cand vedeam un AMV romanesc proiectat, cat de norocosi suntem ca va avem, ca trageti tare la fiecare editie sa aiba loc concursul. Cu bune si cu rele, e muuult mai bine decat sa nu fie deloc.

Kuro009 a punctat foarte bine problema cu felul in care s-au proiectat. Eu as mai avea de adaugat un lucru: a fost foarte derutant si pentru public. Ei au venit sa vada topul. Totodata, faptul ca multi dintre cei care am intrat in top 9 ne aflam la coada listei alfabetice a facut ca AMV-urile noastre sa fie proiectate de doua ori in intervalul acela orar - din nou, foarte derutant pentru public sad

Totusi, eu tin sa va multumesc pentru ca ati proiectat si AMV-urile neacceptate pentru clasamentul final. Sper ca au fost cat mai multi care au reusit sa si le vada, ca s-au bucurat de ele si ca acest lucru le serveste drept imbold pentru ca data viitoare sa fie mai buni si sa intre in clasament wink

P.S. Aveti in continuare problema scurtarii numelor editorilor (de care va ziceam si anul trecut) la afisarea pe site si tabelele cu cei califcati si clasamentul (in numele fisierelor video sunt ok). Aveti grija, va rog, sa nu apara tot asa si in acel montaj de prezentare. Pretty please! smile
--------------------
Catre toti participantii: Felicitari tuturor pentru munca depusa si pentru curajul de a inscrie ceva in concurs. Indiferent de rezultatul final, luati experienta ca o motivatie pentru a continua sa lucrati si pentru a creste. Nu uitati, insa, cel mai important lucru: sa va distrati. Pana la urma, acesta ar trebui sa fie principalul motiv pentru care sa editati - fiindca va face placere wink
--------------------
Intentionam sa vorbesc si despre cateva AMV-uri care mi-au placut. Trecand prin ele si numarand, mi-am dat seama ca mi-au placut mult mai multe decat "cateva", asa ca o sa imi impart comentariile in doua sectiuni. Sunt atat AMV-uri acceptate in concurs, cat si neacceptate, n-am facut vreo diferentiere intre ele.

AMV-uri care mi-au atras atentia (in ordine alfabetica):

  • "Chasing the sun" (Sara)
    Imi place combinatia de anime-uri si felul cum le-ai potrivit cu melodia. Cu mai multa atentie la sincronizare poti ajunge foarte departe, so keep it up! wink

  • "Come little children" (Sayuri Chan)
    Nici ca ma pot gandi la o melodie mai buna pentru ce ai incercat sa faci. In mintea mea, as vedea si niste scene din Book of Circus care merg aici, dar rezultatul e bun si pentru viziunea pe care ai avut-o tu. Ai grija la calitatea video, sa te si califici anul viitor!

  • "Down with the fallen" (Ezuko)
    Masking foarte bun, iar melodia se potriveste de minune cu ce se transmite prin imagini. Mi se tot recomanda acest anime, m-ai convins sa il incerc cat pot de curand. Mai multa atentie la sincronizare si rezultatul se poate imbunatati simtitor.

  • "False king" (Elly)
    Such a good concept and great kind of creepy  atmosphere <3 Acorda mai multa atentie sincronizarii, nu doar cu muzica, dar si cu partea audio din anime pe care ai inclus-o.

  • "Follow you" (Grimorum)
    O idee interesanta si, desi nu cunosc seria, din scenele pe care le-ai ales, mi se pare ca melodia este  potrivita. Unele parti sunt sincronizate ok, altele mai putin - apleca-te mai mult asupra intelegerii melodiei si fii mai grijuliu cu sincronizarea. Si atentie la regulament, sa nu mai fii exclus din cauza unui lucru minuscul. In general, chiar daca tii mult sa folosesti o anumita scena, daca are text/credite pe ea it's best to forget about it.

  • "Halo" (Mircea YK)
    Un alt anime la care mi se tot spune sa ma uit. Si ma convingi sa o fac tongue Ideea este buna si ai ales scene potrivite. Sincronizarea are nevoie de putin mai multa grija, insa. Totodata, poate e doar un pitic pe creier pe care il am eu, dar e putin ciudat sa vezi intr-un AMV personaje carora li se misca gura o perioada foarte lunga fara sa se auda ce zic sau sa fi facut lip sync. Eu le copiez gura dintr-un frame unde e inchisa si o suprapun peste restul (avand grija la detalii precum pozitie, nivel de zoom etc.).

  • "Ippo's evolution" (Ana Animationz)
    Nu stiam seria, dar, chiar si asa, intr-un singur minut am ajuns sa simt o conexiune cu personajul, ceea ce nu e putin. Buna alegerea melodiei, a secventelor si a replicilor. Keep going! wink

  • "Never back down" (HitsugayaItachi)
    Bine aleasa melodia, iar atmosfera nu e rea deloc. Ai unele sincronizari bune, insa sunt multe parti unde in melodie se intampla multe, iar partea vizuala este statica. Asa ca poate ai mai multa grija la acest aspect wink

  • "Noapte de unul singur" (WhateverHime)
    Mi s-a facut pielea de gaina si mi-au dat lacrimile. E asa potrivita muzica! Storytelling foarte, foarte bun. Sincronizarea schiopateaza pe alocuri, dar se rezolva cu mai multa atentie la acest aspect pe viitor. Pacat de problema cu durata, dar, in ochii mei, este un tot unitar, nu l-as vedea sau vrea taiat.

  • "Pentru Romania" (Blue Flame Queen)
    O idee foarte draguta si se vede atentia acordata efectelor. M-a facut sa zambesc pe tot parcursul lui. Mai multa grija la respectarea regulamentului, e pacat ca nu s-a calificat.

  • "Rubble & Dust" (Amy8D)
    Sincronizare buna si interesante alegeri de serii/secvente. Iubesc atmosfera creata in partile mai lente. Bravo!

  • "Safe with me" (Ella)
    Este foarte dulce si, desi nu am vazut Attack on Titan si nu cunosc personajele, mi-a transmis multe emotii. Ai grija, insa, la aspect ratio. Daca sursa e 16:9, nu o face in AMV 4:3, e pacat de ea. In plus, nu vad rostul acelor margini negre laterale - puteai lasa sursa asa cum era ea, daca tot ai randat in 16:9.

  • "We will rock you" (Axel Blaze)
    Hah, this made me laugh a lot. Foarte bun, in ciuda duratei scurte. Sincronizarea nu este chiar on point, iar acel fade pe finalul partii audio nu stiu daca a fost cea mai buna idee, but I enjoyed it smile

  • "You're so classic" (FunkyAMVs)
    Efecte dragute, atmosfera vesela, ma face sa topai in scaun de fiecare data cand il revad smile Dar e o problema la audio, se aude mult prea incet XD La conventie au avut grija de el cei de la sunet, dar fii mai atenta pe viitor.

Topul AMV-urilor mele preferate:

  1. "Are we pretending?" (Kuro009)
    De la bun inceput ai avut idei originale si interesante. De fiecare data ma surprinzi, iar acest AMV gave me chills. In ochii mei, executia ta nu lasa de dorit, in ciuda simplitatii de la nivelul tehnic. Buna potrivirea cu versurile si excelenta atmosfera. Bine plasate si gandite micile efecte. And that ending <3 Brr! Preferatul meu din concurs.

  2. "Boundless" (buggy)
    Hats off to you, once more. Este atat de "la moda" sa editezi cu Fate, dar tie ti-a iesit ceva deosebit, care se distinge usor de restul si ti se observa stilul foarte atent si bunul gust in alegerile pe care le faci. Premii foarte bine meritate. Congrats!

  3. "Freedom" (Kitty)
    Nu stiu cati au observat AMV-ul acesta, dar eu zic ca merita mult mai multa recunoastere. Ma face sa ma gandesc ca limita de 5 minute e prea mica, fiindca orice taietura in el ar strica ideea frumoasa. Melodia este deja editata cat s-a putut. Zankyou no Terror se potriveste de minune, iar mesajul ma face sa tremur de fiecare data cand il revad, in special in aceasta perioada cand lumea parca a luat-o razna. "You, the people, have the power to make this life free and beautiful, to make this life a wonderful adventure!"

  4. "Nightmares" (makethingschibi)
    Uuuh, the goosebumps! So, so good. O combinatie de serii la care nu m-as fi gandit, dar ti-a iesit foarte bine. Nu se inscriu prea multe AMV-uril horror in concurs, dar ma bucura de fiecare data cand vad unul (they're my guilty pleasure), in special unul asa reusit. Felicitari!

  5. "Sell your soul" (RayVMB)
    Bine meritat premiu pentru realizarea tehnica, de departe. De fiecare data cand il revad observ detalii pe care nu le-am bagat de seamna anterior, tocmai pentru ca sunt asa bine puse la punct incat e greu sa iti dai seama ce era inainte si ce e facut de tine. Genul acesta de AMV-uri, cu flow excelent si care par seamless, ma incanta de fiecare data. Well done!

  6. "Every scar will be my throne" (AntaresHeart07)
    Unul dintre cele mai reusite pe care le-am vazut cu Akame ga Kill (nu doar in acest concurs). Sincronizare buna, tranzitii atent gandite, masking ingrijit si cred ca am prins si niste lip sync. Ca sa nu mai spun de cat de bine se potriveste melodia wink

  7. "Power" (GeoAnimationz)
    This is the definition of "epic", love it! big_smile Tot planuiam sa incerc si eu One Punch Man. Toate AMV-urile cu el din concurs m-au intarit dorinta asta, dar niciunul atat de mult precum al tau. Your work is genius! wink

  8. "The one who laughs last" (Liar)
    E foarte reusit AMV-ul tau. Atat sincronizarea interna, cat si cea lirica, se vede atentia pentru selectia scenelor si storytelling. De tranzitii nici nu mai spun. Ai masking foarte bun (daca n-as cunoaste anime-ul, nici n-as sti ca ai facut masking in multe locuri), dar cea care mi-a atras cel mai mult atentia e cand Archer arunca sabiile si apoi se trece la batalia dintre Kiritsugu si Kirei. Un punct slab pe care il vad eu e calitatea redusa a imaginii... Fa o comparatie cu ce fel se vad ale lui Buggy si uchihaStefan. Din ce stiu eu, se puncteaza si aspectul acesta la jurizare. Also, poate doar mi se pare, dar sunt parti unde melodia este foarte rapida si ai pus secvente foarte rapide, dar nu sunt tocmai sincronizate - e doar greu sa iti dai seama ca nu sunt fiindca totul se succede asa repede.

  9. "Right through the fire" (uchihaStefan)
    Mi-a picat cu tronc melodia. Se potriveste povestii si mai multor personaje, dar cel mai bine i se potriveste lui Shirou si imi place partea de final a AMV-ului extrem de mult. Si al tau iese in evidenta dintre AMV-urile cu Fate (in general), pentru felul cum versurile accentueaza zbuciumul interior si exterior al personajelor. Cred, totusi, ca mai ai de lucrat la sincronizare, sa fie mai ingrijita wink

  10. "So glad you came" (uchihaStefan)
    This touches my heart every time I rewatch it. Mi se pare cel mai dulce AMV al tau. Acel lip sync de la final este asa bine plasat si ales incat ma emotioneaza de fiecare data. Singurul sfat pe care il am legat de el e sa incerci sa eviti scene statice foarte lungi, in special daca se intampla ceva mai multe in melodie tongue

  11. "Under" (Alex Ryuu)
    So much emotion and beauty <3 Nu ma mai satur de el si m-ai facut sa ma indragostesc si de melodie. Ai nist efecte dragute, care intensifica emotiile transmise. Pe la 1:17 este o problema cu tranzitia catre secventa cu Minori. Pe viitor, poate ar trebui sa gandesti mai bine alegerea fonturilor (daca sunt mai simple, elegante si usor de citit au un impact mai mare) si culorilor cu care le scrii (pe alocuri, e prea strident).

  12. "Alive" (xPika chu)
    Am si uitat ca nu s-a calificat. E asa pacat, mai multa atentie la logo-uri data viitoare. Mie mi-a placut foarte mult, e asa plin de optimism si imi da o stare de entuziasm si motivare. Sunt locuri unde simt un framerate mai scazut si secvente care au o calitate video nu asa buna. Ai grija la astfel de detalii wink

  13. "Nobody can save me now" (xPika chu)
    Desi simt ca sunt locuri unde ar mai fi mers sincronizate lucruri cu melodia, rezultatul este unul foarte bun si isi merita mentiunea. Aici nu mai vad nicio problema de calitate video, arata superb. I gotta check out this series, definitely. You keep going at it! wink

  14. "Battle cry" (Ema Yin)
    Sincronizarea este putin off pe alocuri, dar atmosfera este foarte buna. Imi place ca, desi este aceeasi melodie, are o idee diferita de "Nobody can save me now", dar, cumva, versurile le scot pe ambele in evidenta, intr-un mod specific fiecaruia. E unul dintre aspectele care imi plac cel mai mult la AMV-uri. Bravo! smile

  15. "Come with me now" (Axel Blaze)
    Foarte interesanta alegerea muzicala. Initial am avut sentimente amestecate fata de el, fiindca orice e legat de Kiritsugu atinge un punct foarte vulnerabil in mine, iar felul cum suna melodia parca nu se potrivea cu acele momente dramatice. Dar, tot revazandu-l si ascultand cu atentie, il inteleg mult mai bine si a ajuns sa imi placa. Se poate mai multa atentie la sincronizare si la calitatea video, insa wink Felicitari!

  16. "Fighter" (Tatsumi&Funk AMV)
    I'm definitely watching this anime! XD Imi place si aceasta varianta a melodiei, se potriveste ca o manusa. Nici nu mai stiu de cate ori l-am revazut, dar e o experienta placuta de fiecare data. A facut si o atmosfera frumoasa la proiectie (cel putin, asa am simtit eu). Mai multa grija la sincronizare, though wink

  17. "The perfect sound" (Blue Flame Queeen)
    Goosebumps. Tears. Este atat de frumos! <3 Pacat ca nu te-ai calificat, trebuie sa fii mai atenta pe viitor, nu doar de dragul concursului, dar si pentru ca cei ce iti urmaresc AMV-ul sa se poata bucura de el asa cum trebuie. Se si simte ca e slabuta calitatea audio. Also, ai grija la color corrector, caci iti lasa niste rough edges in multe locuri. Incearca sa il mai aranjezi miscand usor din controale, astfel incat zonele de culoare sa fie uniforme si sa se imbine ok cu restul care e alb-negru.

  18. "Becoming a legend" (Ella)
    Such great storytelling! Te stiu de ceva ani, ca incerci la concurs si pana acum nu te-ai calificat. Ma bucur mult pentru tine! ^^ AMV-ul este reusit si imi lungeste lista de "To watch" cu inca un titlu. La mai multe pe viitor!

7

Re: Concurs AMV Nijikon 2015 - Clasament

"The one who laughs last" (Liar)
E foarte reusit AMV-ul tau. Atat sincronizarea interna, cat si cea lirica, se vede atentia pentru selectia secenelor si storytelling. De tranzitii nici nu mai spun. Ai masking foarte bun (daca n-as cunoaste anime-ul, nici n-as sti ca ai facut masking in multe locuri), dar cea care mi-a atras cel mai mult atentia e cand Archer arunca sabiile si apoi se trece la batalia dintre Kiritsugu si Kirei. Un punct slab pe care il vad eu e calitatea redusa a imaginii... Fa o comparatie cu ce fel se vad ale lui Buggy si uchihaStefan. Din ce stiu eu, se puncteaza si aspectul acesta la jurizare. Also, poate doar mi se pare, dar sunt parti unde melodia este foarte rapida si ai pus secvente foarte rapide, dar nu sunt tocmai sincronizate - e doar greu sa iti dai seama ca nu sunt fiindca totul se succede asa repede.

Am pus un color corection mai intunecat care tinde spre albastru, amv-ul nu este diferit la culori prea mult fata de cel al lui buggy. Dar daca in sala sunt luminile aprinse pe ecran, atunci abia puteai observa ceva in anumite parti...
As vrea sa stiu totusi cum au jurizat ei...
Review-ul tau este foartre frumos detaliat la fiecare. Naiss - .- .

8 Editat de nezumichan (26-11-2015 09:51:03)

Re: Concurs AMV Nijikon 2015 - Clasament

@Liar: Nu la culori ma refeream, ci la calitate. Al lui Buggy se vede cristal. Al tau este pixelat. Am gasit momente similare folosite de amandoi si uite o comparatie: http://oi63.tinypic.com/ngzp8j.jpg (cum "Boundless" are rezolutie mai mare, am redimensionat screenshot-ul la 1280x720). Cel mai bine se vede la haina si parul lui Rin.

9 Editat de ezuko (26-11-2015 22:21:40)

Re: Concurs AMV Nijikon 2015 - Clasament

@nezumichan
Hmm da am vazut faza cu sincronizarea dar au fost si niste probleme tehnice (o sa para ca niste scuze dar nu sunt stiu bine ca a fost vina mea ca nu am salvat) ok deci eu am facut amv-ul l-am terminat si la sfarsit in salvez ca video ca sa il pot pune pe youtube sa vad cum ar arata si sa vada si un prieten si nu am salvat in vegas ok dupa vad ca am gresit si bam imi cade curentu si am pierdut mai mult de jumatate de munca aproape oricum aveam videoul salvat si in ziua aia trebuia sa dau amv-ul iar eu eram mult prea obosit ca sa corectez tot asa ca am zis lasa asa si asta e

Re: Concurs AMV Nijikon 2015 - Clasament

@ezuko
Ah, don't worry. Era o simpla observatie wink Mie mi se blocheaza foarte des Vegas-ul si sunt patita cu pierdutul muncii. Asa ca mi-am format reflexul de apasa Ctrl+S dupa aproape orice schimbare. Nici nu o mai fac constient, iar asta m-a salvat de multe ori XD

11 Editat de ezuko (27-11-2015 07:12:43)

Re: Concurs AMV Nijikon 2015 - Clasament

@nezumichan
Da stiu ca era o observatie si iti multumesc ca vrei sa ma ajuti :3 ^^ si acel mersaj chiar ma facut fericit thanks :3

Re: Concurs AMV Nijikon 2015 - Clasament

Multumesc pentru aprecieri nezumichan^^ Ma bucur ca ti-au placut AMV-urile mele. :3
Stiu ca se putea mai bine.. ar fi trebuit sa aloc mai mult timp si atentie dar asta e. Cu siguranta voi reveni la anul cu ceva mai bun big_smile

Re: Concurs AMV Nijikon 2015 - Clasament

Iubicola a scris:

Stiu ca se putea mai bine.. ar fi trebuit sa aloc mai mult timp si atentie dar asta e. Cu siguranta voi reveni la anul cu ceva mai bun big_smile

No worries, no worries ^^" Toate observatiile pe care le-am facut au fost ca sa va indrept atentia spre aspecte pe care ati putea sa le imbunatatiti data viitoare, that's all. Cu timpul toti o ducem rau, because, well... life happens. Important e sa fiti motivati sa reveniti si anul viitor wink

14

Re: Concurs AMV Nijikon 2015 - Clasament

Felicitari participantilor si mai ales castigatorilor.......succes in continuare;)

GRIG