1

Subiect: Ce se intampla?

Pana la urma ce s-a intamplat? Ce amvuri au fost calificate?  Care este clasamentul? Care au fost proiectate?  E aiurea, ca s-a terminat nijikonul si nu stim nimic.

2 Editat de nezumichan (24-10-2016 13:53:19)

Re: Ce se intampla?

Din ce am inteles eu, s-au proiectat AMV-uri, atat in intervalul specificat in program (12-13), cat si intre 14-15. Jurizarea nu s-a facut, aparent din cauza problemelor cu upload-ul, dar am inteles ca se va publica un clasament pe site saptamana asta. Poate cei care au putut merge au mai multe informatii, this is all I could gather.

Pacat ca anul acesta n-a fost nimeni pe aici sa organizeze conversatia si sa ne dea niste raspunsuri. Oh, well...

3 Editat de Quicksilver (24-10-2016 18:16:26)

Re: Ce se intampla?

Este cum a zis nezumichan. La inceputul proiectiilor de la 12, cand trebuia sa fie concursul, au anuntat ca vor proiecta doar toate amv-urile inscrise deoarece, din cauza unor probleme aparute la upload, multe fisiere au fost corupte. Vor publica insa pe site, candva saptamana asta un clasament sau ceva. That is all they told us.

Chica a fost un haos total si in cadrul organizarii concursului. Unii oameni, care au zis ca se ocupa de diferite aspecte, au renuntat in ultimul moment si au lasat totul de izbeliste, nefacand decat sa incurce lucrurile....<.<. Sa speram ca nu va fi sfarsitul concursului de AMV-uri.

Re: Ce se intampla?

Da, AMV-urile s-au proiectat intre 12-13 si intre 14-15. Au fost proiectate toate (sau majoritatea), chiar si cele cu probleme la upload in mod corect si complet.

Nu cred ca au fost proiectate AMV-urile care nu au respectat regulile concursului (ex. cu subtitrari, logo-uri etc.) pentru ca sunt unele AMV-uri pe care le-am vazut pe site sa aibe astfel de probleme si nu imi amintesc sa le fi vazut in sala.

Asa cum au zis si Nezumichan si Quicksilver, au spus ca din cauza problemelor la upload au fost intarziati si nu au putut juriza AMV-urile astfel incat vor anunta castigatorii saptamana asta pe site.

@Ella AMV-urile tale le-am vazut in sala proiectate (presupun ca cel cu D.Gray Man Hallow si Haikyuu?).
Parca a aplaudat lumea la cel cu D.Gray Man Hallow.
La cel cu Haikyuu au inceput toate fetele din sala sa tipe "Kyaaa" "He's so hot!" "I love him!"... Nu exagerez.

Re: Ce se intampla?

Kuro009 a scris:

chiar si cele cu probleme la upload in mod corect si complet

Oh, asta e un aspect cheie asupra caruia imi puneam intrebari - daca au putut obtine variantele complete de la toate cele cu probleme. Iar daca s-a facut si trierea celor care nu respecta regulile, inseamna ca au trecut prin ele, dar pur si simplu n-au avut timp sa le si jurizeze propriu-zis. All good then, ma bucur sa aud ca au fost toate proiectate big_smile

6

Re: Ce se intampla?

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.
Da am observat si eu ca organizarea a fost mai rea anul asta, sa speram ca la anul va fi ok.

@Kuro009 Serios? Ma bucur ca au fost proiectate si ca le au placut. Imi pare Rau ca nu am ajuns si eu la nijikon, mi ar fi placut sa le vad reactia

Re: Ce se intampla?

Stiti daca s-a proiectat AMV-ul cu Ichigo vs Ginjo?

Re: Ce se intampla?

@Ella da, de fiecare data cand aparea tipul din AMV (nu stiu numele personajului) era un val de tipete prin sala. smile

@Yuuki Ren din pacate, parca nu. Probabil din cauza logo-ului "TV Tokyo".

Re: Ce se intampla?

Hei,AMV-ul meu Immortals,respectiv Re:Zero s-au proiectat?

Re: Ce se intampla?

doriana.edits a scris:

Hei,AMV-ul meu Immortals,respectiv Re:Zero s-au proiectat?

Immortals a fost proiectat undeva intre 12 si 13. Cel cu Re:Zero nu, dar poate a fost pus mai tarziu.

Stie cineva daca cel cu Re:Zero (si el @doriana.edits si al meu) au fost proiectate mai pe seara?

11 Editat de Quicksilver (26-10-2016 14:10:44)

Re: Ce se intampla?

dumitru.nemtuc a scris:

Stie cineva daca cel cu Re:Zero (si el @doriana.edits si al meu) au fost proiectate mai pe seara?

Nu mai sunt 100% sigura, dar am impresia ca ambele amv-uri cu re:zero au fost proiectate, parca dupa prezentarea costumelor coreene.
Poate mai este cineva care isi aduce aminte mai multe

Re: Ce se intampla?

Nu-mi aduc aminte, sorry. De cel cu "Immortals" imi aduc aminte pentru ca a starnit reactii destul de puternice si el, tot la partea cu Haikyuu.

Re: Ce se intampla?

In regula,multumesc mult pentru raspunsuri!Ma bucur ca le-a placut partea cu Haikyuu smile

14 Editat de Darkyow666 (26-10-2016 22:52:57)

Re: Ce se intampla?

Ce comedie iese atunci cand pui in antiteza romania si organizarea smile)  (neah sunt eu hater ce mai conteaza xD! )

Exista google drive... si asa nu trebuia sa se mai streseze nimeni ... no limits and high quality.

Deathblow , a fost proiectat ? xD!!

Re: Ce se intampla?

Da, cam ciudata organizarea anul asta... ;/
@Darkyow666 Da a fost proiectat

Re: Ce se intampla?

A inregistrat careva si poate posta filmuletul sa vedem si noi proiectiile smile?

Re: Ce se intampla?

@doriana.edits Asta e tot ce am gasit~ Si mai e si partea a doua pe acelasi channel;3
https://www.youtube.com/watch?v=sp6BHVktVUY