1

Subiect: Ofera cineva cazare?

Buna tuturor.

Anul acesta va fi primul an in care particip la Nijikon dar nu e prima conventie la care merg. Am fost anul trecut la Japan Play Transilvania (eu sunt din Cluj-Napoca si din moment ce s-a tinut aici nu am avut batai de cap cu cazarea, transportul etc. -- lucky me) iar acum in martie am fost prima editie  EECC si m-am cazat la Hello Hotels unde, nu ma pot plange, am prins o oferta buna. Totusi, a fost o escapada costisitoare si adevaraul e ca m-am cam lafait ca sa zic asa tinand cont ca am avut un buget consistent, insa de data aceasta as vrea sa mai reduc  din costuri pe unde se poate si ma gandeam ca poate am ceva noroc la cazare. Scuze ca v-am ametit cu palavrageala dar vroiam sa explic putin situatia :)

Asadar, ma intrebam,  in primul rand, daca e in regula sa deschid un topic de genul acesta?

Iar in al doilea rand, vreau sa stiu daca exista cineva care ar putea oferi cazare pe durata unei nopti pentru doua persoane?
Nu ma astept sa fie chiar gratis si nici nu ma astept la conditii de lux si mic dejun la pat :)) Treaba e ca noi oricum vom ajunge sambata dimineata si vom fi cam toata ziua pe la conventie pana la 10 seara iar duminica la fel, urmand ca seara sa luam trenul inapoi spre casa. Nu e nevoie nici de mancare etc., doar de un gram de ospitalitatea si bunavointa de a ne lasa in casa pentru o noapte.

Daca mai aveti nevoie de anumite detalii, informatii in plus sau daca aveti recomandari etc. sa imi spuneti. Mersi. O zi faina.

Re: Ofera cineva cazare?

Este in regula subiectul, asta e unul din motivele pentru care sectiunea asta e aici. S-ar putea sa dureze ceva pana primesti un raspuns, forumul fiind nou si lumea de-abia incepand sa dea de el, dar speram sa ai bafta la cautat.

Pentru orice eventualitate, ai incercat ASTA?

3 Editat de mitelos1993 (03-10-2013 11:27:56)

Re: Ofera cineva cazare?

Vreau sa stiu daca exista cineva care ar putea oferi cazare pe durata unei nopti pentru o persoana?Nu ma astept sa fie gratis si nici nu ma astept la conditii de lux

4 Editat de George1000 (28-10-2013 21:57:38)

Re: Ofera cineva cazare?

Sau ai putea luia legatura cu Metrorex Ei inchiriaza si dormitoare cu pretul de 47 lei/noapte.
http://www.metrorex.ro/tarife_p776-1
Vezi ca e un tabel unde scrie:
29 Cazare dormitoare depouri noapte 47 Lei
Tel Metrorex: 021 319 36 01

5

Re: Ofera cineva cazare?

Multumesc celor care au incercat sa ajute, insa am rezolvat-o cu cazarea.

Se poate inchide acest topic, mersi :)